Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-02-24

„Gerovė be augimo“ – ir iššūkis, ir klausimas

Publikuota: Ekologija, Gamta, Visuomenė

Prieš dvejus metus išleistą ir Europoje gana plačiai aptarinėjamą profesoriaus Tim‘o Jackson‘o, vadovavusio Jungtinės Karalystės Darnaus vystymosi komisijai, parengtą ataskaitą apie darnų vystymąsi „Gerovė be augimo”, kurioje kalbama apie reikmę tausoti gamtos išteklius ir riboti vartojimą norint išvengti ekologinės katastrofos, jau galima skaityti ir lietuviškai.

Aplinkos apsaugos agentūros iniciatyva pirminį vertimo variantą kompaktiniu disku išleido VšĮ „Grunto valymo technologijos”. Šiuo metu „Gerovė be augimo” rengiama spaudai ir pasirodys atskiru leidiniu, kad, pasak „Grunto valymo technologijų” direktoriaus Rapolo Liužino, pasiektų ne tik valstybės institucijas, aplinkosaugininkus ir mokymo įstaigas, bet ir kiekvieną besidomintį mus supančios aplinkos išsaugojimu.

„Tikėjimas, kad ekonominis augimas yra gerovės šaltinis, tėra didelė savęs apgaulė, - rašo Tim‘as Jackson‘as. - Norint išvengti ekologinės katastrofos, būtina griauti augimo mitą. Materialinis augimas skurdžiausioms šalims būtinas. Tačiau vakariečiai privalo rasti kitokią išeitį.” Tim‘as Jackson‘as nesiūlo grįžti prie natūrinių mainų, bet pateikia alternatyvą, kaip perskirstyti investicijas, spręsti ekologinius bei socialinius klausimus, mažiau naudoti iškasenų ir t. t. „Gerovė be augimo”, pasak autoriaus, meta iššūkį tebesitęsiančios ekonominės plėtros turtingose šalyse prielaidoms ir klausia, ar įmanoma pasiekti gerovę be ekonomikos augimo.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)


Atgal į: „Gerovė be augimo“ – ir iššūkis, ir klausimas