Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2011-02-04

Filmukas “Aukštumalos aukštapelkė”

Publikuota: Gamta, Pelkės, Video, Visuomenė

Pelkėtų vietovių dienos proga kviečiame peržiūrėti Nemuno deltos regioninio parko direkcijos specialistų sukurtą trumpos trukmės (8min) filmuką „Aukštumalos aukštapelkė”. Skambant kanklių muzikai galėsite grožėtis pelkės vaizdais, susipažinti su jos gyvenimu ir nūdienos problemomis. Nuotraukų autorius - vyr. ekologas Robertas Kubilius. Visos fotografijos darytos tik Aukštumalos aukštapelkėje ir išeksploatuotoje jos dalyje 2006-2010 metais. Filmuko nuoroda www.youtube.com/watch?v=TDtQIiP8oP4

Nemuno deltos regioninio parko direkcijos informacija

——-

(…) Žiūrėdami šį filmą, turėsite unikalią galimybę susipažinti su šiandienine aukštapelke, sužinoti apie jai būdingus augalus, pamatyti kraštovaizdį, patirti savitą ir nepakartojamą pelkės grožį bei suprasti, kad pelkė - tai ne tik žliugsintis purvynas su bedugniais akivarais, bet ir vienas iš nedaugelio dar likusių prieglobsčių itin retiems pelkių augalams ir gyvūnams.

Saulašares irgi galima surasti Aukštumalos pelkėje

Aukštumalos aukštapelkę drąsiai galima vadinti pelkėtyros mokslo lopšiu. Vokiečių botanikas Karlas Albertas Vėberis visapusiškai ištyrė šią aukštapelkę ir 1902 m. išleido pirmą pasaulyje pelkėtyros knygą - monografiją “Vegetation und Entstehung des Hochmoors von Augstumal”, kuri po šimto metų (2002 m.) buvo išversta į anglų kalbą ir pakartotinai išleista pavadinimu “C.A. Weber and the Raised Bog of Augstumal” (K.A. Vėberis ir Aukštumalos aukštapelkė).

Apie Aukštumalos aukštapelkės, kaip gamtinio komplekso, išsaugojimą buvo galvojama jau labai seniai. Jos ekploatacija prasidėjo 1882 metais ir numatoma tęsti iki 2024 metų. Iš natūralios pelkės, kurios plotas buvo beveik 2500 ha, liko tik apie 900 ha (t. y. trečdalis pelkės). Ši pelkės dalis yra paskelbta telmologiniu draustiniu, po kurį ir siūlome pasižvalgyti.

Žiūrėkite filmuką ir grožėkitės Aukštumalos pelke -

http://www.youtube.com/watch?v=TDtQIiP8oP4

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Patiko (0)


Atgal į: Filmukas “Aukštumalos aukštapelkė”