BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

650 tūkst. JAV piliečių pasirašė peticiją prieš skalūnų angliavandenilių gavybą

276 JAV aplinkos apsaugos organizacijos išsiuntė bendrą laišką JAV prezidentui Barackui Obamai, prašydamos sustabdyti skalūnų angliavandenilių gavybą, naudojant hidraulinį plėšymą, valstybei priklausančiose žemėse. Prie laiško buvo pridėta 650 tūkst. JAV piliečių parašų. Aktyvistai teigia, kad hidraulinio plėšymo naudojimas valstybinėse žemėse yra savotiška legalizuota korupcija, kuriai aukojamas aplinkos saugumas.

Laiško pasirodymas susijęs su termino, kurį JAV administracija nurodė užklausimams dėl hidraulinio plėšymo taikymo JAV teritorijoje, pabaigos. Tad rugpjūčio 22 d. aktyvistai iš visos JAV susirinko prie Baltųjų rūmų į masinį protestą. Apie policijos sulaikytus protestuotojus žinių nėra. Paties B. Obamos Baltuosiuose rūmuose tuo metu nebuvo, nes jis buvo išvykęs į darbinę kelionę JAV ribose.

Pranešama, kad JAV naftos kompanijos kaltina JAV skalūnų gavybos oponentus kyšininkavimu, esą jie yra papirkti Saudo Arabijos, Kataro ir JAE naftos gavybos korporacijų. Tarp oponentų išsiskiria Nepriklausoma naftos ir dujų asociacija (The Independent Oil & Gas Association), pasak kurios, skalūnų gavyba, naudojant hidraulinio plėšymo technologiją, kelia didelį pavojų žmonėms ir aplinkai.

Ši asociacija įkurta kūrybinių profesijų žmonių, daugiausia vienija žinomus kino aktorius ir muzikantus, kurie aktyviai dalyvauja visuomenės gyvenime. Organizacija jungia tokias žvaigždes kaip Robertas De Niro, Paulas McCartney, Anne Hathaway, Lady Gaga, Yoko Ono ir jos sūnų Seaną Lennoną.

Parengta pagal „Pronedra.ru”

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras