BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2013-ieji - Lietuvos sveikatingumo metai su ambicinga ir tūkstančius vienijančia programa

Sausis - tai sveika pradžia, vasaris - tai organizmo atsparumas, kovas - tai dvasinė sveikata, balandis - tai švari aplinka, gegužė - tai judėjimas, birželis - tai sveika šeima, liepa - tai gamta ir natūralioji medicina, rupjūtis - tai laiminga branda, rugsėjis - tai sveika mokykla, spalis - tai sveika mityba, lapkritis - tai mėnuo be žalingų įpročių, o gruodis - tai žvilgsnis į ateitį.

Spalio 5 d., Vilniaus m. savivaldybėje vyko Nevyriausybinių organizacijų forumas “2013-ieji - SVEIKATINGUMO METAI”, kur buvo konkrečiai pristatytos visos šalies sveikos gyvensenos idėjos, planai, konkrečios programos ir realūs darbai.

Nuotr. iš www.sveikuoliai.lt

2013-ieji metai - Lietuvos sveikatingumo metai. Taip paskelbė Lietuvos Respublikos Seimas. Todėl Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai kartu su Lietuvos sveikuolių sąjunga paruošė papildomos programos projektą, kuris visus sveikatos metus suskirstė į tam tikros srities sveikatos mėnesius.

“Siekiant išplėsti 2013-ųjų, kaip sveikatingumo, metų programą, kad ji aprėptų kuo daugiau sveikatos veiklos sričių bei priderinti ją prie jau susiformavusių sveikos gyvensenos renginių tradicijų ir metų sezonų, mes suskirstėme temas pagal 12 metų mėnesių. Taip tapo aiškios visos sveikatos sritys ir taip gausus būrys nevyriausybinių organizacijų, juridinių asmenų ir sąmoningų piliečių gavo galimybę skleisti sveikatos virusą, kuris, neabejojame, pakeis mūsų Lietuvą”, - apie ambicingą projektą sako Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentas prof. hab. dr. Algimantas Kirkutis.

Pasak Lietuvos Sveikuolių sąjungos prezidento Dainiaus Kepenio, pristatoma programa yra visaapimanti ir labai įvairiapusė: “Tai ir gyvenimo kokybės gerinimas vyresnio amžiaus žmonėms, ir sveikos - natūralios (be alergizuojančių cheminių medžiagų ir nereikalingų medikamentų) kūdikystės ir vaikystės propagavimas, ir žoliavimo stovyklos, ir masinės sporto šventės, ir dvasinės ramybės, streso valdymo, psichoterapinių procedūrų reikšmę tausojant sveikatą ir stabdant įsibėgėjančias ligas, taip pat socialinės reklamos kūrybinės dirbtuvės jauniesiems menininkams alkoholio, tabako vartojimo prevencijos, sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo skatinimo temomis, ir renginiai apie sveiką pastojimą, nėštumą, natūralų gimdymą, kūdikių ir vaikų sveiką mitybą, ir alternatyviosios medicinos nauda žmogui”.

Ajurvedos akademijos vadovė, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų tarybos pirmininkė Lina Lukošienė įsitikinusi, kad skleidžiant žinią veiklos užteks ir renginių organizatoriams, ir žurnalistams, ir gydytojams, ir mokslininkams. Pasak jos, ambicinga programa už teisingu keliu einančiųjų palaikymą turtinga konkursų, apdovanojimų ir pagarbos kiekvienam prisidėjusiam.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras