BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

2 milijonai perdirbtų plastiko butelių bus panaudoti “Ford Electric” gamybai

Artėjant šių metų tarptautinei Šiaurės Amerikos automobilių parodai, “Ford” gamintojas pranešė ketinąs perdirbti apie 2 milijonus plastiko butelių į pluoštą, kurį panaudos elektromobilio “Ford Electric” gamyboje. Aplenkiant taršų plastiko patekimą į savartynus, buteliai bus perdirbti į “Repreve” poliesterio pluoštą “Ford” automobilio sėdynių apmušalams. Šiam užmanymui įgyvendinti, kartu su minėtą pluoštą gaminančia “Unifi” kompanija, “Ford” ketina pradėti surinkinėti plastikinius butelius tarptautinės parodos Detroite metu.

“Repreve” audinys sėdynių apmušalams gaminamas iš perdirbtų plastiko butelių ir kitų perdirbtų atliekų mišinio. Kiekvieno automobilio interjerui bus sunaudota apie 22 plastiko butelius. Ši “Ford” iniciatyva - puikus paskatinimas ir kitoms kompanijoms ieškoti tvarių, naudojamų žaliavų alternatyvų, ypač kai JAV perdirbama vos 29 % naudotų plastikinių butelių.

“Focus Electric” - pirmasis “Ford” kompanijos automobilis, pagamintas naudojant tik žaliąsias technologijas.

Emobility.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Darius2012-01-12 16:30

Na įdomu kiek energijos, chemikalų ir kitų resursų sunaudojo tų PET butelių apdorojimui ir kokią galbūt galimą žalą darys žmonių sveikata tie automobilių sėdynių apmušalai. Jeigu sunaudojama daug energijos, cheminių medžiagų ir dar padaroma žala aplinkai ir žmonėms, tai nėra joks geras pavyzdys. Daugiau reikia ir detalesnės informacijos, norint daryti tokias išvadas, kaip: “Ši “Ford” iniciatyva - puikus paskatinimas ir kitoms kompanijoms ieškoti tvarių, naudojamų žaliavų alternatyvų, ypač kai JAV perdirbama vos 29 % naudotų plastikinių butelių.”

Rašyti komentarą

Tavo komentaras