BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žaliu ritmu su KTU!

Lapkričio 21 d. projekto „KTU - žaliasis universitetas” koordinatoriai organizuoja savo pirmąjį renginį „Žaliu ritmu su KTU”. Šiuo renginiu siekiama paskatinti universiteto ir miesto bendruomenę mąstyti ir elgtis žaliai, atsakingiau vartoti ir rūšiuoti atliekas. Renginio dalyviams bus pristatytos žaliosios KTU idėjos, žinomi specialistai supažindins su atliekų įvairių surinkimo, rūšiavimo ir tvarkymo sistema ir nauda, vyks paroda, kūrybinės dirbtuvės.

Žaliasis vyksmas prasidės 12 val. KTU Elektronikos rūmuose (Studentų g. 50).

Renginio dalyvius sveikins KTU rektorius prof. Petras Baršauskas. Ką iš tikrųjų reiškia „KTU - žaliasis universitetas”, atsakys KTU Aplinkos inžinerijos instituto (APINI) lektorius dr. Visvaldas Varžinskas.
Viena geriausių atliekų tvarkymo srities specialisčių Lietuvoje, UAB „Ekokonsultacijos” direktorė Lina Šleinotaitė-Budrienė supažindins su Lietuvos ir Kauno atliekų tvarkymo sistemomis ir paaiškins, kiek gi iš tikrųjų mes mokame už atliekas. Sigitas Ašmontas (UAB „Žalvaris” komercijos direktorius) skaitys pranešimą apie galvaninių elementų surinkimą ir perdirbimą. Giedrius Mikulskas (asociacijos EEPA direktorius) aptars elektros ir elektroninės įrangos gyvavimo kelią nuo žaliavų iki perdirbimo.

Rūmų koridoriuose lauks su aplinkos apsauga ir atliekų tvarkymu susijusių įmonių ir organizacijų surengta paroda, o lauke bus galima iš arti pamatyti šiukšles tvarkančias mašinas.

Norintieji galės sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose nebereikalingi daiktai - atliekos - atgims antram gyvenimui. Bus gaminami žaislai Kauno miesto kalėdinėms eglutėms puošti, sėdmaišiai, piniginės ir kiti naudingi daiktai. Jie ne tik nepateks į sąvartynus, tačiau papuoš miestą ir KTU viešąsias erdves.

Darni raida, skatinanti atsakingą, aplinką tausojančią elgseną ir formuojanti ekologinę kultūrą, yra vienas iš Kauno technologijos universiteto (KTU) veiklos prioritetų. Universiteto nuostata, naujos žinios ir technologijos turi tarnauti ne tik žmogaus, bet ir aplinkos gerovei. 2012 m. universitete pradėtas įgyvendinti koordinuotas sistemingas atliekų rūšiavimo projektas, kuriam vadovauja KTU Aplinkos inžinerijos institutas (APINI).

Daugiau apie KTU žaliuosius žingsnius ir projektą „KTU - žaliasis universitetas” rasite čia.

Kontaktai pasiteirauti

KTU Aplinkos inžinerijos institutas
Dr. Visvaldas VARŽINSKAS
El. p. zalioji.ideja@ktu.lt
Tel. (8 37) 20 93 72
www.ktu.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras