BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Žaliojo projekto Europai 2012“ ekskursija į ekologišką namą – seminaro tęsinys

Kovo 30 d., penktadienio popietę, ekologiškais namais susidomėję “Žaliojo projekto Europai” seminarų lankytojai, dulkiant pavasariškam lietučiui, išvyko į šiaudinį namą, esantį Dievogalos kaime, netoli Kauno. Nemokamos ekskursijos dalyvių skaičius buvo ribotas, tad pirmenybę teikėme paskutiniame seminare („Norintiems žalesnių namų”) besilankiusiems žmonėms. Ekskursijos tikslas - pagilinti seminare „Norintiems žalesnių namų” įgytas žinias, pamatyti ekologišką namą iš arti, pajusti jo savitą energiją bei pabendrauti su namo šeimininku.

Į ekskursiją vyko jauni žmonės, tad greičiausiai kiekvienas dalyvis po išvykos uždavė sau klausimą: „O aš ar noriu gyventi ekologiškame name?”. Atvykusius ekskursijos dalyvius pasitiko Evaldas Paulavičius (namo šeimininko Domanto Surkio, nespėjusio grįžti iš kelionės, kaimynas, ir pats gyvenantis greta pastatytame ekologiškame name).

Evaldas Paulavičius yra UAB „Ecococon” vadovas, šiaudinių namų statytojų asociacijos narys. Mus pasitikęs Evaldas savo ir kaimyno ekologiškus namus pristatė kaip ekskliuzyvinius šiaudinius namus, padedančius išsklaidyti tų žmonių nuostatas, kuriems šiaudiniai namai asocijuojasi su pasakų herojaus paršiuko Čiuko nepatvariu šiaudiniu namuku. Ekologiškas namas yra ir patvarus, ir šiltas. Šioms namo savybėms užtikrinti reikia tinkamai suderinti varžą ir sandarumą, pritaikyti tinkamą sienų storį (40-50 cm). Šiaudinis stogas impregnuojamas, siekiant atsparumo ugniai ir drėgmei.

Šiaudinio namo šeimininkas supažindino ir su specifinėmis šių namų ypatybėmis. Viena iš jų - šiaudiniai namai puikiai tinka žmonėms, kuriuos kankina alergija. Tai lemia vidaus apdailai naudojamas molis - ant jo visiškai nesikaupia dulkės. Taip pat džiugiai nuteikia ir faktas, kad šiaudiniame name, pastatytame laikantis atitinkamų reikalavimų, negresia pelėsis.

Ekskursijos dalyviai noriai uždavinėjo Evaldui Paulavičiui klausimus apie ekologiško namo statybos specifiką, trukmę, skirtumus tarp šiaudinio ir įprasto namo, o taip pat smalsiai apžiūrinėjo šiaudinio namo interjerą. Molinės šildomos grindys, natūralaus medžio baldai, kriauklėmis dekoruota siena, priešais langą pastatytos supamosios kėdės ir kitos detalės, reikia pripažinti, padeda sukurti jaukią ir išskirtinę atmosferą.

Išvykstamąjį seminarą surengęs ,,Žaliasis projektas Europai”, vykdomas trečios didžiausios jaunimo organizacijos pasaulyje Junior Chamber International (JCI) kartu su 484 Europos informacijos centrams priklausančiu Kauno Europos informacijos centru - Europe Direct ragina Jus toliau domėtis projekto veikla, nes įvykę seminarai ir ekskursija - dar ne viskas, ką ketinome Jums parodyti.

Nebūkime abejingi sau ir aplinkai, kurioje gyvename!

Kiekvienas, norintis asmeniškai gauti informaciją apie kitus renginius, vyksiančius Kaune, rašykite irmina.zukauskaite@jci.lt

Daugiau informacijos: www.zaliasis.jci.lt, “Žaliojo projekto” Facebook puslapyje

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras