BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„VDU. Mąstyk žaliai!“ kviečia paversti popierių medžiu

Projektas „VDU. Mąstyk žaliai!” ir VšĮ „Copy1 Akademija” kviečia dalyvauti tęstinėje akcijoje „Naudok išradingai. (ne)Popieriauk!” ir prisidėti prie popieriaus simbolinio virsmo naujai pasodintais medžiais.

Vytauto Didžiojo universitetas ir VšĮ „Copy1 Akademija” kartu su prekybos ir paslaugų tinklu „Copy1″ pristato tęstinę akciją „Naudok išradingai. (ne)Popieriauk!”. Žmonės kviečiami į specialias dėžes dėti nereikalingus popieriaus lapus, kurių viena pusė yra tuščia - visi norintys galės juos panaudoti dar kartą. Suskaičiavus sutaupyto popieriaus lapus ir įvertinus, kiek medžių buvo galimai sunaudota jų gamyboje, tiek pat naujų medžių ketinama pasodinti VDU Kauno botanikos sode.

„Copy1″ tinklo vadovo Egidijaus Buikos teigimu, ši akcija džiugina, kadangi universitetas ir įmonė susivienijo kilnaus tikslo vardan. „Abipusis socialiai atsakingų institucijų bendradarbiavimas sutelkiant jėgas ir realizuojant bendras idėjas, tokias kaip ši, yra geras bei aiškiai matomas verslo ir mokslo institucijų bendros veiklos pavyzdys”, - sakė E. Buika.

Akcija „Naudok išradingai. (ne)Popieriauk!” skatina studentus ir kitus, naudojančius popierių, pagalvoti prieš skubant atsikratyti lapų, kurių viena pusė lieka tuščia. „Lietuvoje dar trūksta vietų, kur dėti popieriaus atliekas perdirbimui, ir žmonės ne visuomet žino, kaip teisingai rūšiuoti šiukšles. Į bendras popieriaus ir kartono atliekų dėžes sudedamo popieriaus negalima taip paprastai vėl panaudoti spausdinimui ar kopijavimui, jį perdirbant išeikvojama nemažai energijos, o mūsų akcija leidžia tą daryti be jokių pastangų - tiesiog imate ir naudojate”, - apie naujosios akcijos teikiamus privalumus pasakojo VšĮ „Copy1 Akademija” vadovė Ineta Rušaitė.

Specialias akcijos kartonines dėžes, į kurias visi kviečiami dėti nereikalingą popierių, galima rasti VDU erdvėse (K. Donelaičio g. 52, I ir II a. bei Vileikos g. 8). Akcijos metu universiteto bendruomenė dėžėse galės palikti tik vienoje pusėje jau panaudotus popieriaus lapus su nekonfidencialia informacija. Šis popierius negali būti suglamžytas ar sulankstytas, suplyšęs ar įplyšęs, susegtas ar perforuotas ar išteptas (neskaitant popieriaus, atspausdinto spausdintuvu arba kopijavimo aparatu). Į dėžes griežtai draudžiama mesti bet kokias kitas atliekas, jos skirtos tik popieriui.

Studentai dėžėse paliktą popierių gali naudoti kopijuodami medžiagą „Copy1″ tinklo savitarnos kopijavimo aparatais, kurie yra pažymėti „VDU. Mąstyk žaliai!” ir „Copy1″ logotipais - juos galima rasti VDU II rūmuose (Vileikos g. 8) ir III rūmuose (K. Donelaičio g. 52, II a.). Tokia kopija kainuoja 2 centais pigiau nei įprasta. Nuolaida suteikiama atsiskaitant, todėl reikia informuoti „Copy1″ centro darbuotoją, kad buvo kopijuota ant jau kartą naudoto popieriaus; klientas moka už atspausdintą kopiją, net jei popieriaus lapą į kopijavimo aparatą jis įdėjo netinkama puse.

Jei akcija išpopuliarės, ateityje planuojama jos veiklą plėsti ir dėžių su jau kartą panaudotais popieriaus lapais pastatyti prie visų VDU erdvėse stovinčių savitarnos monetinių aparatų.

Apie projektą „VDU. Mąstyk žaliai!”

Vytauto Didžiojo universiteto projektas „VDU. Mąstyk žaliai!” skatina žmones rūpintis aplinka - saugoti, mylėti ir gerbti gamtą. Universitete nuolat rengiamos projekto akcijos: renkami panaudoti galvaniniai elementai, nereikalinga smulki buitinė technika, spausdintuvų atliekos, taip pat vyksta švaros talkos VDU Kauno botanikos sode, bendradarbiaujama su „Darom” projektu, rengiami susitikimai su sveiką gyvenseną, ekologiją propaguojančiais žmonėmis. VDU įrengtos specialios šiukšliadėžės, skatinančios atliekų rūšiavimą, nuolat gerinamos dviračių parkavimo sąlygos, skatinamas elektros taupymas, lipimas laiptais, nenaudojamų el. prietaisų išjungimas, daugkartinių puodelių naudojimas ir t. t.

VDU informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras