BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Toksika“ turės įvykdyti aplinkosaugininkų nurodymus

Bandomuoju režimu dirbančio pavojingų atliekų deginimo įrenginio, pastatyto UAB „Toksika” filiale Šiaulių rajone, Aukštrakiuose, išmestų į aplinkos orą teršalų - dioksinų ir furanų - ribinė vertė 3,4 karto viršijo leistiną. Tai nurodyta Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui (RAAD) „Toksikos” vakar pateiktoje teršalų matavimų, kuriuos prieš dvi savaites, kovo 21 d., atliko akredituota Slovakijos laboratorija „EKO-TERM SERVIS s.r.o.”, ataskaitoje. Todėl, kaip sakė Šiaulių RAAD‘o direktorius Vidmantas Svečiulis, „Toksikai” bus pateiktas privalomasis nurodymas nustatyti priežastis, kodėl viršijamos iš pavojingų atliekų deginimo įrenginio išmetamų teršalų ribinės vertės, ir tas priežastis pašalinti.

Apie tai, kokių administracinio ir kitokio poveikio priemonių bus imamasi, aplinkosaugininkai nuspręs, gavę oficialiai patvirtintą minėtosios ataskaitos vertimą į lietuvių kalbą.

Ligi šiol nėra leista eksploatuoti šį pavojingų atliekų deginimo įrenginį. Jo parengimas eksploatacijai užsitęsė jau kelis metus dėl kilusių nesutarimų tarp užsakovo - UAB „Toksika” ir rangovo - italų bendrovės „Hafner Srl” ir UAB „Senovė”. Š. m. sausio 27 d. „Toksika” pasirašė susitarimą su rangovu atnaujinti bandomuosius deginimus.

Pasak Vidmanto Svečiulio, pavojingų atliekų deginimo įrenginį bus leista nuolat naudoti tik tuo atveju, jeigu jis atitiks visus aplinkosauginius reikalavimus.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras