BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Sveikas Vaikas“: „Lietuva – ekologinis kraštas!“

Manome, kad stabdydami maisto chemizaciją, padarėme viską, ką galėjome, todėl mums atėjo laikas keistis. Nusprendėme įgyvendinti dar vieną savo viziją: „Lietuva - ekologinis kraštas”. Nuo šiandien pradedame vykdyti socialinę kampaniją, kurioje išsiaiškinsime patys ir stengsimės išaiškinti jums, kas gi iš tiesų yra tas ekologinis ūkis, ekologinis produktas ir ar tikrai verta jį rinktis. Nors labai sunkiai, bet mums pavyko pasiekti, kad kampanija būtų dalinai finansuojama ES fondų lėšomis.

Tad norim trumpai papasakoti, ką konkrečiai darysime:

• Kursime naują internetinę svetainę - ekologinių ūkių žemėlapį, kuriame bus surinkti visi ekologiniai ūkiai, ekologinės krautuvės ir kitos ekologinės prekybvietės. Pagal savo esamą padėtį, nesvarbu, kur bebūtumėt, jums bus patogu rasti, kur arčiausiai nusipirkti ekologinių morkų, ekologinės kiaulienos ar giros.

Šiuo metu nesąžiningi ūkininkai ekologinę produkciją pavertė nepasitikėjimą keliančiu žodžiu, todėl svetainę kursime taip, kad ji išgrynintų patikimiausius ūkininkus.

• Organizuosime informacines kampanijas žiniasklaidos priemonėse, vasaros festivaliuose ir prekybos centruose, kur aiškinsimės, kas yra ekologiniai produktai, ir papasakosim apie žemdirbystės mieste galimybes.

• Šviesime ūkininkus, kodėl turėdami du daržus: vieną sau, o kitą - prekybai, jie ne tik kad parduoda užterštas prekes, tačiau kenkia dar ir sau, nes nitratais užteršia vandenį, kurį patys vėliau vartoja.

Žodžiu, su jūsų pagalba bandysime Lietuvą vesti ekologinės šalies kryptimi, kur laisvai ganosi gyvuliukai, visi valgo tik ekologiškas daržoves ir vaisius, o kaimas atsigauna, klesti ir sėkmingai eksportuoja likusį derlių į užsienį. Galbūt skamba naiviai ir šiek tiek utopiškai, bet prieš keletą metų utopiškai skambėjo ir tai, kad dešra gali būti be E621…

www.sveikasvaikas.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Almonas Gutkauskas2011-06-07 22:24

Sveikinu prisidėjus vykdyti „Tatulos“ kryptį, kuri konkrečiais darbais jau 24 metai siekia ekologinės Lietuvos (1993-1997 m. vykdėme visą kompleksą darbų, nuo nuotekų valymo įrenginių, mėšlidžių statybos iki ekologinių ūkių steigimo, jų finansavimo, nuo mokslo tiriamųjų darbų iki gamtinės aplinkos monitoringo ir t.t. ir pan.), o taip pat visuomenę diena dienon ugdome efektyviomis priemonėmis jau 17 metų (ekologiškų gėrybių pastovias muges visuomenės ugdymo tikslu vykdome jau nuo 1995 metų; 1997 m. atidarytomis pirmosiomis Lietuvoje sertifikuotomis ekologiškų maisto produktų parduotuvėmis… nors jų jau nėra, bet po to Lietuvoje dar nėra atidarytos nei vienos sertifikuotos tokios parduotuvės… bet minėtos buvo daugiau taip pat visuomenės ugdymo tikslu, - ir tai suveikė). Prieš keletą metų, kai jau Lietuvoje pasiekėme lūžį (5 proc. ekologinės žemėnaudos, pagal pasaulinę praktiką jau nebegrįžtamas lūžis… o per 17 metų pastovių ekologiškų gėrybių mugių dėka, iš esmės pasikeitė ir Lietuvos vartotojas, visuomenė… taip pat tas Tatulos pastovus „kalimas“ per žiniasklaidos priemones mūsų žmogui, kad taip lengvai jis pasidavė, kad Vakarų savartynas būtų perkeltas į jo skrandį, manau stipriai paveikė ir jo orumą, - jei dar netapo ekologiškų maisto produktų vartotoju, tai jau nebevartoja nuodingą maistą …), kilo ažiotažas (na, jame turime, deja, ir deguto daugiau nei šaukštą, bet manau per trejus metus nuo to laiko kai pastebėjome tą degutą, manau suspėjome sugėdinti Lietuvos žiniasklaidą, kuri iš esmės ir padėjo suviešėti plagijatui, melui ir pan.). Taip kaip ir Jūs tuom pradėjo domėtis, taip jau ir ne viena jaunimo organizacija jau tuom domisi ir siekia, kad Lietuva taptų ekologine. Manau, kad gims nauja karta, - ji taip pat prisidės. Svarbu mums neįsileisti GMO, kas tam užkirstų kelią, nebegrįžtamai. Tad džiaugiuosi talka, jos mums visuomet reikia, juk sąmoningai tuos 24 metus dirbame kitoms kartoms. Birželio 3 d. pradėjome naują iniciatyvą. Jų jau daug buvo, manau daug dar bus, kol pasieksime savo tikslą.
Čia truputį išsiplėčiau tik dėl to, kad dabartinis jaunimas apie tai praktiškai nieko nežino, kokiu būdu mums pavyko pasiekti tam tikros Lietuvos ūkio ir visuomenės pertvarkos, siekiant visiškai ekologinės Lietuvos.
Pagarbiai,

Almonas

Rašyti komentarą

Tavo komentaras