BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Pažangiausias ekologinis ūkis“ - tradicinis konkursas

Idėja rinkti šalies pažangiausius ekologinius ūkius gimė 2007 m., kai Žemės ūkio ministerija kartu su Lietuvos ekologinės žemdirbystės asociacija, Paramos fondu „Tatulos programa” ir sertifikavimo institucija VšĮ „Ekoagros” surengė pirmąjį tokio pobūdžio konkursą. Ši tradicija buvo pratęsta ir šiemet, o ją vainikuos liepos 27 d. Biržų pilyje vyksianti graži nugalėtojų apdovanojimo šventė. Tačiau prieš tai vertinimo komisijai teko atsakingas uždavinys - ekologinių ūkių ir įmonių peržiūra bei įvertinimas.

Reikia pažymėti, kad jau šiais metais konkurso „Pažangiausio ekologinio ūkio” tikslų labai padidėjo, taip pat stengtasi išplėsti šio konkurso geografiją. Konkurse dalyvavo 35 ekologiniai ūkiai ir įmonės iš visos Lietuvos. Ūkiai ir įmonės konkursui buvo atrinkti atsižvelgiant į bendrus duomenis: ūkio plotą ir specializaciją, dalyvavimo ekologinėje gamyboje trukmę, auginamų augalų įvairovę, dalyvavimą švietimo ir mokymo programose ir kt. Tačiau apžiūros metu komisija gilinosi į kiekvieną detalę: - tai kiemo ir pastatų būklė, mėšlo, srutų ir kt. organinių medžiagų kaupimas ir tvarkymas, vandens apsauga nuo taršos. Labai svarbūs vertinimo kriterijai buvo pasėlių būklė, o taip pat augalų apsaugos priemonių (natūralių ir kitų leistinų) naudojimas. Apžiūros metu komisija aplankė visas apskritis ir nuodugniai apžiūrinėjo pasėlių plotus, ūkinius pastatus, sodybas. Komisijos nariai itin domėjosi produkcijos paruošimu ir jos realizavimu, kas šiuo metu bene aktualiausia mūsų ūkininkams.

Prisimenant ūkių ir įmonių apžiūrą, galima pažymėti, kad konkursas naudingas tiek ūkininkams, tiek komisijos nariams, kurie turėjo galimybę tiesiogiai pabendrauti su ekologiškos produkcijos gamintojais bei atsakyti į jiems rūpimus klausimus, o taip pat įvertinti bendrą situaciją ekologinės gamybos srityje, paaiškinti ūkių savininkams rastus trūkumus, nurodyti priemones, kaip juos pašalinti. Reikia pažymėti, kad ūkiai ir įmonės labai skirtingi ir kiekvienas savaip patrauklus, todėl nustatant nugalėtojus komisijos nariams teko gerokai pasukti galvas, bet svarbiausia - galima drąsiai teigti, kad mūsų ekologiškai ūkininkaujantieji niekuo nenusileidžia savo kolegoms iš Vakarų.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras