BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„ORLEN Lietuva” degalinėse bus galima atsikratyti senų baterijų


Nuo šiol degalinių tinklo „ORLEN Lietuva” degalinėse galima saugiai, nekeliant pavojaus aplinkai, išmesti senus buityje naudojamus galvaninius elementus.

Specialūs šioms atliekoms skirti konteineriai 24 degalinių parduotuvėse pastatyti bendradarbiaujant su atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrove „Žalvaris”.

„Visada siekiame prisidėti prie aplinkosauginių iniciatyvų sklaidos Lietuvoje. „ORLEN Lietuva” degalinių tinklo parduotuvėse, kaip ir reikalauja LR įstatymai, įrengėme specialius konteinerius taip norėdami paskatinti šalies vairuotojus būti atsakingais, tausoti mus supančią aplinką ir senas baterijas mesti tik į tam skirtas atliekų dėžes,” - sako „ORLEN Lietuva” degalinių tinklą valdančios bendrovės „Ventus - Nafta” generalinio direktoriaus pavaduotojas ir komercijos direktorius Saulius Žilėnas.

Teigiamai bendradarbiavimą su bendrove „Ventus-Nafta” vertina ir atliekų tvarkymo įmonė „Žalvaris”. „Tikimės, kad daug vairuotojų pasinaudos galimybe patogiai išmesti senas baterijas. Šia iniciatyva norime stiprinti visuomenėje atliekų rūšiavimo įpročius ir siekiame, kad sąvartynuose ir pakelėse būtų kuo mažiau beveik nesuyrančių, gamtą teršiančių galvaninių elementų”,- teigia Sigitas Ašmonas, UAB „Žalvaris” komercijos direktorius.

Anot jo, baterijų sudėtyje yra sunkiųjų metalų: švino, gyvsidabrio, kadmio, kitų toksinių elementų, kurie yra žalingi aplinkai bei žmogui. Jei dalis buityje naudojamų nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių išmetamos į sąvartynus su buitinėmis atliekomis, irdamos skleidžia medžiagas, kurios gali pakeisti cheminę dirvožemio sudėtį, nudeginti augalų lapus, gyvūnų odą. Iš aplinkos sunkieji metalai gali patekti į maistui auginamus augalus, būti išplauti į vandens telkinius ir iš čia patekti į gyvūnų bei žmonių organizmus.

Apie didėjantį žmonių sąmoningumą požiūryje į atliekų rūšiavimą rodo augantys surinktų senų galvaninių elementų kiekiai: 2008 m. jų surinkta beveik 8 t. , o 2009 m. - beveik 21 t.

Prisidėdamas prie taršos mažinimo iniciatyvų, „ORLEN Lietuva” degalinių tinklas jau antri metai yra aplinkosaugos projekto „Draugiška aplinkai degalinė” dalyvis.

Apie „ORLEN Lietuva”

„ORLEN Lietuva” yra degalinių tinklas, apimantis 23 „ORLEN Lietuva” ir 12 „Ventus” degalinių. „ORLEN Lietuva” degalinių tinklą valdo dukterinė AB „ORLEN Lietuva” įmonė AB „Ventus-Nafta”. Visas degalinių tinklas priklauso koncernui PKN ORLEN, kuris yra viena didžiausių naftos pramonės korporacijų Vidurio ir Rytų Europoje.

Šiuo metu ORLEN grupę sudaro 76 bendrovės. PKN ORLEN valdo septynias naftos perdirbimo gamyklas - tris Lenkijoje, tris Čekijoje ir vieną Lietuvoje. Koncerno degalinių tinklą sudaro per 2700 degalinių Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje ir Lietuvoje.

Apie UAB „Žalvaris”

UAB “Žalvaris” yra viena didžiausių atliekų tvarkymo bendrovių Lietuvoje. Bendrovė užsiima pavojingų atliekų (naudotų akumuliatorių, amortizatorių, tepalo, kuro, oro filtrų, panaudotų alyvų ir kt.), antrinių žaliavų (metalinės ir plastikinės pakuotės), galvaninių elementų, elektros ir elektronikos įrangos atliekų, spalvotųjų ir juodųjų metalų bei jų lydinių laužo surinkimu, rūšiavimu, perdirbimu ir eksportu.

Papildoma informacija:

Nešiojamų baterijų ar akumuliatorių rūšiai priskiriamos bet kurios baterijos ar akumuliatoriai, kuriuos vartotojai paprastai gali naudoti buityje - tai vieno elemento baterijos (AA, AAA tipo baterijos), sagos formos elementai, sudėtinės baterijos ir akumuliatoriai, kuriuos vartotojai naudoja mobiliuose telefonuose, nešiojamuose kompiuteriuose, bevieliuose elektros įrankiuose, žaisluose, butiniuose prietaisuose ir pan.

Degalinių, kuriose galima nemokamai atsikratyti nešiojamųjų baterijų sąrašas:

Milašiaus deg. O. Milašiaus g. 31 / 18 Vilnius
Šumsko deg. Juodojo kelio g. 32 Vilnius
Ukmergės deg. Ukmergės g. 319 Vilnius
Veiverių deg. Veiverių g. 148 b Kaunas
Palemono deg. Palemono g. 3 Kaunas
Pramonės deg. Pramonės pr. 37 Kaunas
Varnių deg. Varnių g. 50 Kaunas
Biruliškių deg. Biruliškių k., Karmėlavos sen. Kauno r.
Šilutės pl. deg. Šilutės pl. 96 Klaipėda
Minijos deg. Minijos g. 44 Klaipėda
Skuodo deg. Skuodo g. 14 Mažeikiai
Žemaitijos deg. Žemaitijos g. 42 Mažeikiai
Senamiesčio deg. Senamiesčio g. 115 Panevėžys
Nausodės deg. Nausodės k., Naujamiesčio sen. Panevėžio r.
Telšių deg. Plungės g. 33 d Telšiai
Tauragės deg. Gedimino g. 46 Tauragė
Kryžkalnio deg. Pikelių k., Nemakščių apyl. Raseinių r.
Kryžkalnio II deg. Pikelių k., Nemakščių apyl. Raseinių r.
Jiezno deg. Verbyliškių k., Jiezno sen. Prienų r.
Vydmantų deg. Vilimiškės k., Vydmantai Kretingos r.
Gargždų deg. Dirvupių k. Klaipėdos r.
Žiežmarių deg. Žiežmarių k. Kaišiadorių r.
Marijampolės deg. Aleksandravo k. Marijampolės r.
Alytaus deg. Kauno g. 73 Alytus

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras