BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„NoiseWatch“ – nauja interaktyvi paslauga gyventojams

Europos aplinkos agentūra 2011 m. gruodžio 1 d. visuomenei pristatė naują interaktyvią interneto paslaugą „NoiseWatch“, suteikiančią galimybę gyventojams savarankiškai vertinti juos supančios aplinkos triukšmingumą. „NoiseWatch” yra sudedamoji Europos aplinkos agentūros aplinkos būklės informacinės sistemos „Eye On Earth” dalis. Aplinkos būklės informacinė sistema apima ne tik triukšmą - gyventojai viešai taip pat gali viešai vertinti oro („AirWatch“) ar maudyklų vandens („WaterWatch“) kokybę.

Šiuo metu informacinėje sistemoje gyventojai pasirinktas vietas gali vertinti „labai gerai”, „vidutiniškai” ir „blogai”. Netrukus Europos aplinkos agentūra visuomenei pateiks programą „NoiseMeter” išmaniesiems mobiliesiems telefonams, kuriuose įdiegta „Android”, „Apple iOS” arba „Windows Phone 7.5″ operacinė sistema. Naudodamiesi „NoiseMeter” programa gyventojai galės matuoti aplinkos triukšmą ir triukšmo lygio bei matavimo vietos duomenis automatiškai siųsti į „NoiseWatch” informacinę sistemą.

„Eye on Earth” skirta skatinti gyventojus domėtis aplinkosaugos problemomis ir gerinti jų supratimą. Taip pat ji turėtų padėti politikos formuotojams suprasti, vizualizuoti įvairius aplinkosaugos klausimus ir priimti objektyvia informacija pagrįstus sprendimus.

Naujoji globali vieša informacinė paslauga „Eye on Earth” sujungia didelius aplinkosaugos informacijos kiekius į vieną galingą vizualų įrankį. Interneto paslauga yra sukurta bendradarbiaujant Europos aplinkos agentūrai, veikiančiai kaip Europos Sąjungos institucija ir pagrindinis aplinkosaugos tinklo ir informacijos partneris, geografinių informacinių sistemų plėtotojai ESRI ir „Microsoft”.

Europos aplinkos agentūra gyventojams taip pat parengė interneto paslaugą „Noise Observation and Information Service for Europe” (sutrumpintai „NOISE”). Šiame tinklalapyje gyventojai gali rasti Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių triukšmo strateginių žemėlapių duomenis, kuriuos Europos aplinkos agentūrai pateikė valstybės įgyvendindamos aplinkos triukšmo direktyvos 2002/49/EB nuostatas.

Europos triukšmo stebėsenos ir informacijos paslaugos tinklalapyje gyventojai gali rasti informaciją apie kelių, geležinkelių, oro transporto bei pramoninės veiklos zonų skirtingo triukšmo lygio veikiamų gyventojų skaičių Europos Sąjungos valstybių aglomeracijose bei teritorijose šalia pagrindinių kelių, pagrindinių geležinkelių ir stambių oro uostų. Tinklalapyje taip pat galima rasti Vilniaus, Kauno bei Lietuvos pagrindinių kelių, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 6 milijonai transporto priemonių, triukšmo kontūrų žemėlapius.

Didesnioji tinklalapyje paskelbtos informacijos dalis atitinka 2006-2008 metų situaciją. Iki 2012 metų birželio 30 d. triukšmo strateginiai žemėlapiai papildomai turės būti sudaryti Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Triukšmo strateginis kartografavimas taip pat apims pagrindinius kelius, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 3 milijonai transporto priemonių, ir pagrindinius geležinkelius, kuriais per metus važiuoja daugiau kaip 30 tūkstančių traukinių. Atnaujinti ir papildomi duomenys, patikrinus jų kokybę, į NOISE informacinę sistemą bus įkelti apie 2013 metus.

Naudingos nuorodos:

Europos triukšmo lygio matavimų rezultatai

„Eye on Earth” puslapis „NoiseWatch”

Bernardinai.lt informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras