BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Laimingo vandens“ šventė

Rugpjūčio 20 d. Baltijos pajūryje, Giruliuose, įvyko „Laimingo vandens” šventė. Ji sutapo su Burlaivių regata, vykusiose Klaipėdoje, ir išvakarėse dalyviai pražygiavo bendroje eisenoje su burlaivių komandomis. Nieko keisto - visus susiejo bendras dėmesys ir meilė vandeniui. „Laimingo vandens” šventė tęsia nuo balandžio mėnesio vykusią pakrančių valymo ir dėkingumo vandeniui ir žemei akciją, kurios tikslas grąžinti pagarbų, artimą ryšį su gamta, požiūrį į supančią aplinką kaip į gyvą, atliepiančią.

Iš tiesų šventės dieną šis atliepimas buvo labai ryškus - jūra veržėsi per krantus, o bendravimas su stichijomis tapo neįtikėtinai gyvas, peržengiantis visus išankstinius scenarijus. Džiugu, kad įsismarkavusios gamtos stichija tik sustiprino valdžios atstovų ryžtą atvykti į šventės atidarymą: akcijos dalyvius sveikino Klaipėdos mero patarėjas. S.Gentvilas, Saugomų teritorijų tarnybos direktorė R.Baškytė, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius A.Kairys.

Audringas vandens atliepimas pakoregavo šventės programą - ji įgijo naujų, netikėtų spalvų. Dėkingumo vandeniui ritualas, kurio metu buvo atsiprašoma vandens, jam išreiškiama meilė ir dėkingumas, baigėsi jūros bangose ir žiedlapių lietuje. Kūrybinį smėlio figūrų konkursą pakeitė pakrantę užtvindžiusių bangų šokis, o vakarinis koncertas vyko nuostabiame audringos jūros fone pakrantės kavinėje. Akcijos „Laimingas vanduo” draugai - ansambliai „Sensvaja”, jaunasis Vytautas Landsbergis - naujai priminė senas liaudies dainas, o „Amberlife” pasirodymą turbūt neatsitiktinai pradėjo nauja savo dainą “Optimistas” - apie nešančius viltį gyventi naujai. Tokius žmones akcijos iniciatorė, Dvasinio ugdymo centro „Udumbara” vadovė Nijolė Gabija Wolmer ir sukvietė šiais žodžiais:

Tikiu, kad myli, tikiu, jog tau brangi švari gamta - tiesiog daryk tai kartu su mumis, prisijunk, pratęsk ir ateik švęsti apvalytos ir pagerbtos gamtos šventės prie Baltijos jūros kartu su tais, kurie neabejingi, kurie myli, tiki ir daro!

Džiugu, kad į kvietimą atsiliepė žmonės ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje: šeštadienį 12 valandą kartu su lietuviais dėkingumą ir meilę vandeniui siuntė bendraminčiai Latvijoje, Estijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Suomijoje, Švedijoje, Belgijoje, Italijoje, JAV, Brazilijoje, Japonijoje. Bendrumą su akcija išreiškė ir Masaru Emoto. Tai stiprina viltį, kad iš tiesų galime gyventi naujai - švariame ir draugiškame pasaulyje, pagarbiame ryšyje su vandeniu ir motina Žeme.

Daugiau informacijos apie akciją galite rasti www.laimingasvanduo.lt ir www.udumbara.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras