BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Ką pasėjai, tą ir pjausi“

Kol televizijos nepailsdamos įtikinėja, kad naujos kartos TV priedėlis suteiks gyvenimui daugiau spalvų – jaunimo iniciatyvinė grupė „Eko karta“ kartu su Agrofirma „Sėklos“ balandžio – gegužės menesiais išsiruošia į turą po Lietuvą, kuriame atneš skanias, kvepiančias, gražias, sveikas spalvas į daugiau nei 20 Lietuvos miestų.

Emocinės sveikatos vitaminai – gėlės

Valstybinis Naujojo Džersio universitetas atliko tyrimą, kurio metu moksliškai įrodyta, jog gėlės skatina teigiamas emocijas, sustiprina pasitenkinimo gyvenimu jausmą ir teigiamai veikia socialinį elgesį. Tačiau pirkimo, vartojimo ir aukštųjų technologijų laikmečiu dažnai nesusimąstome, jog savo emocinę buklę galime pagerinti natūraliais būdais – sodindami gėles.

Gėlėmis atsidėkoti aktyviai dalyvavusiems „Eko karta“ projekte nusprendė ir jaunimo grupė. Jaunimas nebūtų jaunimas jei nesugalvotų ko nors neįprasta. Dovanojamas gėles projekto dalyviams teks pasisėti patiems, taip patiems susikuriant „Žalią stotelę“ savo mieste. Šio projekto metu  bus apželdinta virš 20 mokyklų skirtinguose Lietuvos miestuose.

Pažintis su tuo ką valgome

Daržovių, kurias perkate prekybos centre, neauginote nei Jūs, nei Jūsų močiutė – jas parduotuvėje pamatėte pirmą kartą ir pasirinkote pagal grožį. Prekybos centruose yra tik tokios daržovės, kurios auginamos dideliais kiekiais, kad jas apsimokėtų parduoti. Tad ar galime apie ekologiją ir dėmesį daržovei kalbėti, jei daržovės auginamos didžiuliuose plotuose, kurie ribojasi su keliais, gamyklomis ar gyvulių fermomis? Jei norime tikrai skanių ir švarių daržovių neturime pasitikėti jų išvaizda, o patys jas užsiauginti, prižiūrėti auginimo procesą, nuimti derlių savo rankomis. Juk auginamės dėl savęs, o ne dėl pinigų.

„Eko karta“ kartu su Agrofirmos „Sėklos“ specialistais bei socialiniais partneriais „Meniu.lt“ ir „Rūpi“ – padės dešimties vaikų globos namų ugdytiniams, visai vasarai tapti daržininkais. „Aplankysime vaikų globos namus skirtinguose Lietuvos miestuose, kuriuose sodinsime ekologiškas daržoves, mokysimės auginti prieskonius. Žinoma patarlė teigia – „Duok žmogui žuvį ir jis bus sotus dieną, duok meškerę ir jis bus sotus visą gyvenimą“. Vietoj meškerės nusprendėme jaunimui duoti sėklų, kurias jie patys galės užsiauginti, rudenį nusiimti derlių ir akivaizdžiai pamatyti, kaip vyksta maisto gamybos procesai ir koks iš tikrųjų sveiko maisto skonis.“ – sumanymo idėja dalinasi projekto vadovė Ieva Malaiškaitė.

Nevienadienė akcija

Šiais metais bus įkurta virš 30 „Žalių stotelių“ įvairiuose Lietuvos miestuose. Projekto organizatoriai kartu su partneriais tikisi, jog apželdinimo ir daržininkavimo iniciatyvos taps ilgalaike tradicija. „Apželdintus mokyklų plotus, kaip ir vaikų namuose sukurtus daržovių darželius padėsime prižiūrėti ir puoselėti visus metus. Tikimės, kad ateityje jaunimo, nebijančio „rankas į žemę įkišti“, atsiras dar daugiau“ – teigia Agrofirmos „Sėklos“ rinkodaros ir personalo vadybininkė Irena Mikšytė.

Visus galinčius ir norinčius prisidėti prie projekto įgyvendinimo kviečiame dalintis idėjomis el.p. culture@ozonas.lt

Daugiau informacijos:

Projekto vadovė Ieva Malaiškaitė
El. p. culture@ozonas.lt, mob. tel.  8 670 68342

Agrofirmos „Sėklos“ rinkodaros ir personalo vadybininkė Irena Mikšytė
El. p. i.miksyte@seklos.lt, mob. tel. 8 686 05 346.

Šaltinis: Ekokarta.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

Agnė2010-04-17 17:15

Super! Daugiau tokių iniciatyvų!

Ieva2010-04-19 11:44

Kuo daugiau atsiras idėjinių žmonių, tuo daugiau galėsim organizuoti tokių ir panašių iniciatyvų! Ačiū už palaikymą!

Rašyti komentarą

Tavo komentaras