BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Išmanieji“ langai, taupantys energiją

Pietų Korėjos mokslininkai sukonstravo naujo tipo langus. Langai reaguoja į oro temperatūros pokyčius, taip taupomos energijos sąnaudos. Šie langai patamsėja, kai lauke oro temperatūra staigiai šokteli, ir tampa skaidrūs, kai ji atvėsta, kad galėtų sukaupti kuo daugiau saulės šilumos, rašo BBC.

Panašaus tipo langai jau egzistuoja, tačiau šių technologija - tobulesnė, leidžianti itin operatyviai sureaguoti į oro temperatūros lauke pokyčius.

„Tokia šviesos, patenkančios į namų vidų, kontrolės sitema - tai naujas būdas sutaupyti šildymo, vėsinimo ir apšvietimo kaštus”, - aiškina mokslininkai.

„Išmanieji” langai ne tik apsaugo pastato vidų nuo perkaitimo, atspindėdami nereikalingą atsitiktinių vasaros saulės spindulių dalį. Kartu jie padeda išlaikyti kambario šilumą, absorbuodami saulės šviesą žiemos metu”.

Dėka mokslininkų iš Pietų Korėjos - Ho Sun Lim iš Korėjos Elektronikos technologijų instituto ir Jeong Ho Cho su Jooyong Kim iš Soongsil universiteto - sumanytos naujos technologijos. Šie ekonomiški langai yra kur kas pigiau pagaminami, greičiau reaguojantys į temperatūros pokyčius ir mažiau kenksmingi nei jų pirmtakai, šiuo metu esantys prekyboje.

Naujieji „išmanieji” langai geba iš visiškai pritemusių tapti skaidrūs per kelias sekundes. Tuo tarpu pagal senąsias technlogijas pagaminti langai yra kur kas lėtesni, dažnai jų režimą reikia pakeisti perjungiant ranka.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras