BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Hitachi“: vis dar deramės su Lietuva dėl VAE

„Hitachi” vis dar derasi su Lietuva dėl Visagino atominės elektrinės statybos, „Reuters” cituoja „Hitachi” prezidentą Hiroaki Nakanishi. Spaudos konferencijoje antradienį jis sakė, kad šiuo metu derybos šiek tiek vėluoja. „Tačiau jos nėra visiškai nutrauktos”, - patikino H. Nakanishi.

„Hitachi”: vis dar deramės su Lietuva dėl VAE.

Primename, kad spalio mėnesį Lietuvoje referendume du trečdaliai šalies piliečių pasisakė prieš Visagino AE statybas. Naujoji vyriausybė taip pat pasisako prieš šios jėgainės statybas.

VAE projekto vertė siekia 17 mlrd. litų. Lietuvos dalis sudarys apie 6 mlrd. litų, o likusią sumą padengs regioniniai partneriai. Planuojama, kad jėgainės statybos prasidės 2015 metais, o veikti elektrinė pradės 2020-2021 metais.

Skaičiuojama, kad elektrinėje vykdomos gamybos sąnaudos sudarys po 7-10 centų už kilovatvalandę, bet dar 10-15 centų už kilovatvalandę kainuos paskolų statyboms aptarnavimas. Paskola visiškai turėtų būti grąžinta iki 2038-2040 metų.

Numatoma, kad „Hitachi” priklausys 20 proc. Visagino AE akcijų. Latvijai teks taip pat 20 proc. akcijų, Estijai - 22 proc., Lietuvai - 38 procentų.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras