BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Greenpeace“ sveikina Lietuvą referendume pasakiusią atominei „ne“

„Greenpeace” sveikina Lietuvą vakar referendume garsiai ir aiškiai pasisakiusią prieš naują atominę elektrinę. „Tai svarbus ženklas visam regionui, kad ateitis priklauso švariems atsinaujinantiems energijos šaltiniams”, - sako Janas Haverkampas, „Greenpeace” atominės energetikos ekspertas Vidurio Europoje. „Tai galima laikyti demokratijos pergale, turint omenyje šmeižtą, grasinimus ir brangią viešųjų ryšių kampaniją, kuri užplūdo šalį pastaraisiais mėnesiais”.

Referendumo išvakarėse Lietuvos vyriausybė neįleido į šalį Baltarusijos piliečių, pakviestų pasisakyti prieš atominę parlamante. Kai kurie parlamentarai atominės energetikos kritikus vadino išdavikais ir Rusijos agentais. Premjeras Andrius Kubilius atmetė „Geenpeace” raginimus diskutuoti apie branduolinę energetiką visapusiškiau.

„Lietuvos piliečiai ne tik pasakė „ne” pavojingai ir brangiai technologijai, bet ir paternalistinei ją remiančiai politikai. Naujoji Lietuvos vyriausybė turės parengti švarios energetikos strategiją, atsižvelgdama į tai, kad piliečiai nori, jog ji būtų grindžiama energetikos efektyvumo didinimu ir saugiais atsinaujinančiais energijos ištekliais. Taip Lietuva ne tik užsitikrintų energetinę nepriklausomybę, bet ir kartu prisidėti prie klimato kaitos mažinimo”, - sakė J.Haverkampas.

„Greenpeace” ragina Baltarusiją, Lenkiją ir Rusiją pasekti Lietuvos pavyzdžiu ir, atsisakius atominės energetikos planų, demokratiniu būdu rinktis saugios energetikos ateitį.

Praėjusią savaitę „Greenpeace” lankėsi Lietuvoje drauge su vietos aplinkosaugos organizacijomis ragindami balsuoti referendume. Jie taip pat suteikė visuomenei galimybę betarpiškai diskutuoti apie atominę energetiką su Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Suomijos ir Čekijos ekspertais didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Daugiau informacijos:

Janas Haverkampas, „Greenpeace” atominės energetikos konsultantas

El.p. jan.haverkamp@greenpeace.org, tel. +48 534 236 502

Aplinkosauga.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras