BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Gimtoji žemė“: mažiems ūkiams išlikti padeda ekologinis ūkininkavimas

Pernai vykusio žemės ūkio surašymo preliminariais duomenimis šalyje daugiausia mažų ūkių. Iš visų 200 000 registruotų valdų - beveik 80 procentų ūkių šeimininkų turi vos 10 ha žemės. Tokiems ūkiams sunku modernizuoti gamybą ir išlikti konkurencingais. Išeitis - ekologinis ūkininkavimas. Išsamiau - laidoje „Gimtoji žemė” gegužės 24 d. 06.03 val.

Šioje laidoje dar girdėsite: praktika rodo, kad be galingos ir modernios technikos šiuolaikiškai ūkininkauti neįmanoma. Dabar šalies žemdirbiai turi apie 120 000 traktorių, bet dauguma jų seni, turintys daugiau nei 20 metų. Pasinaudodami ES parama, žemdirbiai dabar kasmet perka apie 3 tūkstančius naujų traktorių, tačiau vis dar labai populiari ir naudota technika. Tai rodo ir Radviliškio rajone prekiaujančios įmonės „Auridana” patirtis.

Lietuvoje ir Latvijoje sodininkystės verslui sąlygos turėtų būti panašios ir mokslininkų tyrimo objektai neturėtų skirtis. Tačiau mes kaimynus stebiname obelų, ypač ekologinių, sodais, jų intensyvumu, o latviai žavi kaulavaisių - vyšnių, trešnių vaismedžių gausa ir derėjimu. Bendradarbiaudami abiejų šalių mokslininkai ir gamybininkai, lygindami tyrimų rezultatus ir apžiūrėdami sodus turi vieni kitiems nemažai naudingų patarimų.

„Gimtoji žemė” - šiokiadieniais 06.03 val. per Lietuvos radiją.

Vedėjas Arvydas Urba.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras