BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Gerovė be augimo“ – ir iššūkis, ir klausimas

Europoje gana plataus atgarsio sulaukusi Tim‘o Jackson‘o knyga „Gerovė be augimo” jau išleista ir lietuvių kalba. Ši knyga, kurioje kalbama apie būtinybę tausoti gamtos išteklius ir riboti vartojimą norint išvengti ekologinės katastrofos, turėtų padėti, pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, formuoti dar neįprastą, tačiau skatinantį eiti darnesnio vystymosi keliu mūsų visuomenės mąstymą.

„Gerovę be augimo” išleido viešoji įstaiga „Grunto valymo technologijos”, kurios steigėja yra Aplinkos ministerija. Knyga nemokamai bus platinama valstybės institucijoms, savivaldybėms, mokymo įstaigoms, nevyriausybinėms organizacijoms, verslo atstovams.

Jos autorius - buvęs Darnaus vystymosi komisijos ekonomikos komisaras, Jungtinės Karalystės vyriausybės nepriklausomas patarėjas darnaus vystymosi klausimais, Sario universiteto profesorius Tim‘as Jackson‘as - bando sugriauti įprasto ekonominio augimo, kaip priemonės gerovei pasiekti, fenomeną. Pasak jo, tikėjimas, kad ekonominis augimas yra gerovės šaltinis, tėra didelė savęs apgaulė. Norint išvengti ekologinės katastrofos, reikia griauti augimo mitą. Materialinis augimas skurdžiausioms šalims yra būtinas, bet vakariečiai privalą rasti kitokią išeitį.

Tim‘as Jackson‘as nesiūlo grįžti prie natūrinių mainų, bet pateikia alternatyvą, kaip perskirstyti investicijas, spręsti ekologinius ir socialinius klausimus, mažiau naudoti iškasenų ir pan. Jis stengiasi atskleisti dar ne visiems suvokiamą, tačiau paremtą darnia ateitimi ir ekonomika, mąstyseną, kad gerovė gali būti pasiekta ir be ekonominio augimo, kad Žemė - tai ribotų išteklių planeta ir kad besaikis vartojimas yra trumparegystė. Gerovė - tai daugiau nei materialinėmis vertybėmis ir ekonominiu augimu pagrįstas gyvenimas. Ar ilgalaikė gerovė bus pasiekta, priklauso nuo mūsų pačių. Mes pirmiausia turime suvokti, kad gyventi reikia neperžengiant ribų, kurias nustatė pati Žemė. Ši knyga, pasak Tim‘o Jackson‘o, - tai siekis ieškoti perspektyvių atsakymų į didžiausią mūsų laikų dilemą, kaip suderinti gero gyvenimo troškimą su planetos ribotų išteklių išsaugojimu.

Aplinkos ministerijos informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras