BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Ecoservice” kviečia šalies moksleivius į „Eko-mokyklą”


Jau trečius metus komunalinių paslaugų ir ekologijos bendrovė „Ecoservice” ragina šalies mokyklas prisijungti prie ekologinės akcijos „Eko-mokykla”. Šiemet bus renkama makulatūra. Daugiausiai perdirbimui tinkamo popieriaus surinkusių mokyklų laukia prizai ir padėkos. Aštuoniuose šalies miestuose vykstančia akcija „Eko-mokykla” siekiama parodyti, kad keisti pasaulį galime jau nuo mažų dienų.

„Eko-mokykla”, prasidėjusi balandžio 26 dieną, tęsis iki gegužės pabaigos. Visi aštuoniuose šalies miestuose besimokantys vaikai ir mokyklose dirbantys suaugusieji kviečiami aktyviai dalyvauti akcijoje. Nugalėtojai, surinkę daugiausia makulatūros, bus paskelbti gegužės pabaigoje. Visoms akcijoje dalyvavusioms mokykloms bus įteiktos atminimo dovanos, saldumynai ir padėkos raštai. Trys aktyviausios klasės laimės maudynes „Vichy” vandens pramogų parke Vilniuje. Čia akcijos nugalėtojų lauks ne tik pramogos, bet ir įdomi pamoka apie Polinezijos salyną, kurio dvasia alsuoja vandens parkas.

Švietėjišką ekologinę akciją palaiko visi aštuonių miestų merai. Dėl daugiausiai makulatūros surinkusiųjų ir nugalėtojų vardo šiemet varžysis moksleiviai iš Vilniaus, Klaipėdos, Neringos, Pagėgių, Širvintų, Trakų, Šilutės ir Varėnos.

„Rengdami šią akciją kviečiame ne tik moksleivius, bet ir jų tėvus bei pedagogus padėti vaikams rinkti antriniam perdirbimui tinkamą popierių. Atliekų rūšiavimas sunkiai prigyja Lietuvoje. Tokios akcijos, per kurias matome vaikų entuziazmą, tikimės, paskatins ir suaugusius rūšiuoti šiukšles. Rinkdami atliekas, kurias galima perdirbti, mažiname į sąvartynus išvežamų šiukšlių kiekį”, - sako „Ecoservice” padalinio Širvintose vadovas ir akcijos „Eko-mokykla” koordinatorius Andrius Murnikovas.

Tęstinė akcija „Eko-mokykla” jau ne vienerius metus sulaukia aktyvaus moksleivių dalyvavimo. Praėjusį rudenį Šilutės, Klaipėdos, Trakų, Varėnos ir Širvintų mokyklose buvo surinkta 16 tonų plastiko. Praėjusios vasaros pradžioje „Eko-mokykla” kvietė rinkti ir rūšiuoti antriniam perdirbimui tinkamas stiklo atliekas. Šios akcijos metu Šilutėje, Širvintose ir Trakuose buvo surinktos 68 tonos stiklo. 2008 metų vasarą Vilniuje, Trakų ir Šilutės rajonuose moksleiviai iš viso surinko beveik 100 tonų makulatūros.

Organizatorių informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras