BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Chevron” varo žmones nuo viešo kelio (video)

Neprisistatantys privačios įmonės darbuotojai varo sunerimusius žmones nuo viešo kelio, nurodinėdami, kad ant jo nevalia sustoti ir filmuoti: taip atrodo naftos ir skalūnų dujų žvalgyba Švėkšnos seniūnijos Stemplių kaimo pašonėje.

Šis youtube.com paskelbtas vaizdo įrašas nufilmuotas liepos 19 d.:

Žvalgomasis gręžinys „Šilalė-5″, pradėtas gręžti prieš pusantro mėnesio, priklauso bendrovei „LL investicijos”, kurios 50 proc. akcijų valdo amerikiečių bendrovė „Chevron”.

Dar birželio 19 d., aprašydamos šio gręžinio atidarymą, „Šilutės naujienos” piešė idilišką vaizdą su vaišėmis, kaimiškos muzikos kapela ir pora kunigų: bendruomenė patenkinta, gręžinys palaimintas. Cituoti bendrovės „Chevron Lietuva” generalinio direktoriaus Gilberto Ankenbauerio žodžiai, kad įmonei svarbūs geri santykiai su vietos bendruomene, Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pagyros verslininkams.

Nemalonus šioje idilėje tik vienas dalykas: kalbėta vien apie naftos žvalgybą. Apie skalūnų dujas neužsiminta nė žodžiu.

Apgauti vietos gyventojai pasijuto tada, kai žiniasklaida pranešė, kad „Chevron” prie Stemplių ieškos ne tik naftos, bet ir skalūnų dujų.

„LL investicijoms” licencija išduota jau seniai. Ji leidžia žvalgytis ir išgauti naftą ir dujas. Vadinasi, leidimą ieškoti skalūnų dujų „Chevron”, iš dalies valdanti „LL investicijas”, jau turi”, - rašė 15min.lt.

„Mums sakė, kad bus išgaunama tik nafta”, - Stemplių seniūnaitį Vytautą Alminauskį citavo „Verslo žinios”. Ypač sunerimę ekologinius ūkius turintys kaimo gyventojai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras