BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Chevron“ nubausta už Amazonės užteršimą

Ekvadoro teismas JAV naftos kompanijai „Chevron” skyrė 8,6 mlrd. dolerių baudą už tai, kad užteršė didelę dalį šalies Amazonės upės regiono. Teksaso valstijoje įsikūrusi naftos įmonė, kuri 2001-aisiais susijungė su „Chevron” kompanija, buvo kaltinama tuo, kad iškrovė milijonus galonų toksinių medžiagų, informuoja BBC. Specialistai sako, kad dėl tokios kompanijos veiklos regione buvo sunaikinti ūkininkų pasėliai, nugaišo naminiai gyvuliai bei išaugo vėžinių susirgimų skaičius.

Tokius faktus pavadinę apgavikiškais, „Chevron” tvirtina, kad apeliuos teismo sprendimą.

Kompanijai taip pat priteista sumokėti 10 proc. atlyginamosios kompensacijos mokestį. Bendra suma, kurią teks pakloti naftos magnatams sieks 9,5 mlrd. dolerių.

Ieškovo advokatas Pablo Fajardo teismo sprendimą vertina palankiai. Advokatas teigia, kad nepaisant „Chevron” nusikaltimų ir ekonominės galios, teisingumas triumfuoja. „Tai yra labai svarbus žingsnis, tačiau sustoti neketiname. Manome, kad žalos priteisimas nėra pakankama bausmė, atsižvelgiant į tai, kokią žalą gamtai Ekvadore padarė „Chevron” kompanija”, - BBC žurnalistams teigė P. Fajardo.

„Chevron” atstovas teigė, kad kompanija žada apeliuoti. Tokį teismo sprendimą jie pavadino nepagrįstu ir neteisėtu.

Po beveik dešimtmetį trukusių bylų JAV, buvo nuspręsta, kad byla turi būti perkelta ir nagrinėjame Ekvadore. 2003-aisiais Ekvadoro teismas pradėjo nagrinėti 30 tūkst. ekvadoriečių pasirašytą ieškinį.

Šaltinis: lrt.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Gražvydas2011-02-16 13:34

Pagaliau, po tiek metų!

Rašyti komentarą

Tavo komentaras