BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Chevron“ korporacija perka Lietuvos ministrus ir partijas?

Matant, kaip Valentinas Mazuronis aršiai gina skalūninių dujų žvalgybą ir gavybą Lietuvoje, be jokių argumentų atmesdamas visus aplinkosaugininkų pateikiamus įrodymus, tarsi pats būtų ne aplinkos, o energetikos ar ekonomikos ministras, stebino nuo pat pradžių. Tačiau pastudijavus partijos „Tvarka ir teisingumas” rėmėjų sąrašus, paskelbtus Vyriausiosios Rinkimų komisijos svetainėje, toks ministro, einančio ir šios partijos pirmininko pirmojo pavaduotojo pareigas, elgesys jau nebeatrodo iracionalus. Spręskite patys - štai keletas skaičių iš partijos „Tvarka ir teisingumas” finansinių ataskaitų.

2006 metai

Partiją „Tvarka ir teisingumas” parėmė:
Thomas Miles Haselton - 37 500 Lt
Natalja Haselton - 37 500 Lt

2007 metai

Partiją „Tvarka ir teisingumas” parėmė:
Thomas Miles Haselton - 37 500 Lt
Natalja Haselton - 37 500 Lt

2008 metai

Partiją „Tvarka ir teisingumas” parėmė:
Haselton Thomas Miles ir Natalja Haselton - 35 000 Lt
Natalja Haselton - 39 000 Lt
UAB „Minijos nafta” - 39 000 Lt

Valentino Mazuronio kandidatūrą 2008 metų Seimo rinkimuose parėmė:
UAB „Minijos nafta” - 10 000 Lt

Iš viso vien 2006-2008 metais UAB „Minijos nafta” bei ponia ir ponas Haseltonai oficialiai „parėmė” būsimąjį aplinkos ministrą Mazuronį ir jo partiją visai nekuklia 263 000 litų suma.

Kas gi šie „dosnūs” ponai?

Visiems, kurie domisi skalūnų žvalgybos ir gavybos Lietuvoje perspektyvomis, šių žmonių pristatyti tarsi ir nebereikia. Visiems kitiems - trumpai, bet svarbiausia: Thomas Milesas Haseltonas yra UAB „Minijos nafta” generalinis direktorius, o jo žmona Natalija Haselton - UAB „LL investicijos” direktorė; 50 % „LL investicijų” akcijų valdo JAV kompanija „Chevron Global Energy”, o 50 % - Lietuvos įmonė „TanOil”; kompaniją „Chevron” į Lietuvą atvedė ne kas kitas, o būtent T.M.Haseltonas, Lietuvoje „Chevron” interesams atstovauja būtent UAB „LL investicijos”.

Taigi, šitų ponų ir UAB „Minijos nafta” interesai yra akivaizdūs - laimėti Lietuvos vyriausybės paskelbtą skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos konkursą. Ar dar reikia paaiškinimų, kodėl jų interesus taip uoliai gina V.Mazuronis, partijos „Tvarka ir teisingumas” deleguotas į koalicinės vyriausybės aplinkos ministrus? Ar dar reikia kokių kitų įrodymų, jog prieš mūsų akis - akivaizdus ministro ir visos partijos interesų konfliktas, vertintinas kaip politinė korupcija?

Beje, „Lietuvos ryto” televizijos laidoje paklaustas apie „Chevron” paramą partijai ir jam pačiam, V.Mazuronis apsimelavo: ne tik neigė esant kokį nors interesų konfliktą, bet ir tvirtino jokios paramos sau negavęs.

Iš partijos „Tvarka ir Teisingumas” 2006 metų pajamų deklaracijos

Šaltinis: http://www.vrk.lt/dynamic/files/390/tt.xls

Iš partijos „Tvarka ir Teisingumas” 2007 metų pajamų deklaracijos

Šaltinis: http://www.vrk.lt/dynamic/files/600/tvarkairteisingumas2007m.xls

Iš partijos „Tvarka ir Teisingumas” 2008 metų pajamų deklaracijos

Šaltinis: http://www.vrk.lt/dynamic/files/1014/tvarkairteisingumasdeklaracija2008.xls

Valentino Mazuronio kandidatūros rėmėjai per 2008 metų Seimo rinkimus

Šaltinis: http://www.vrk.lt/rinkimai/400_lt/PolitiniuKampanijuFinansavimas/Dalyvis3428/Dalyvio3428AukotojuSarasas.html

Laisvūnas Šopauskas

Tiesos.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras