BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Café Scientifique“ Nidoje kviečia pažinti įspūdingiausių Baltijos jūros buveinių – rifų pasaulį

2011 m. rugpjūčio 19 d., penktadienį, 17.00 val. Baltijos aplinkos forumas kviečia į „Café Scientifique” diskusiją apie Baltijos jūros rifus ir jų apsaugą Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila” (Taikos g. 4, Nida). Susitikime su rifus tyrinėjančiu mokslininku dr. Dariumi Dauniu iš Klaipėdos universiteto.

A. Šaškovo nuotr.

Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto dalyviai turės galimybę susipažinti su rifų formavimosi istorija ir įspūdingu jūros dugno gyvenimu bei pamatyti unikalių povandeninėmis vaizdo kameromis Lietuvos mokslininkų užfiksuotų vaizdų.

Baltijos jūros rifai - tai tikros povandeninės oazės su didele žuvų, bestuburių ir augalų įvairove. Šie biologinės arba geologinės kilmės dugno paaukštėjimai yra svarbios nerštavietės verslinėms žuvims, maitinimosi vietos nardantiems paukščiams ir prieglobstis daugeliui jūrinių rūšių.

Rytinės Baltijos rifai apima teritoriją, prilygstančią visai Suvalkijai - daugiau kaip 8 tūkst. kv. km, tačiau vertingiausi ir gražiausi rifai užima tik nedidelę jos dalį. Mokslininkų teigimu, nykstant rifams bus pažeista jūros ekosistemos pusiausvyra, išnyks tik rifams būdingos rūšys, todėl jie yra svarbi saugomų jūrinių teritorijų sudėtinė dalis.

Renginys nemokamas. Norintieji dalyvauti kviečiami registruotis el. p. vaida.pilibaityte@bef.lt iki rugpjūčo 18 d. 16 val.

Išsamiau apie šį ir kitus Baltijos aplinkos forumo renginius:
Vaida Pilibaitytė, el. p. vaida.pilibaityte@bef.lt, tel. 8 5 215 9287, mob. 8 615 66563

Apie diskusijos formatą:
„Café Scientifique” arba „Mokslinė kavinė” - tai daugelyje šalių populiarios diskusijos viešose erdvėse aktualiomis mokslo ir kitomis temomis. Čia laukiami ne tik žinovai, bet visi, kuriuos domina aptariama tema. Susitikimui būdinga neformali ir demokratiška atmosfera, renginį paprastai pradeda specialistų pranešimai, o po jų į diskusiją įsijungia klausytojai.

Renginių ciklą organizuoja Baltijos aplinkos forumas ir Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas, įgyvendinantys projektą „Integruotas Baltijos jūros akvatorijos erdvinis planavimas (BaltSeaPlan)”, kurį iš dalies finansuoja Europos Sąjunga (Europos regioninės plėtros fondas ir Europos kaimynystės ir partnerystės priemonė). www.baltseaplan.eu

Baltijos aplinkos forumo informacija

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras