BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Baltijos vilkas“ parengė peticiją dėl vilkų sumedžiojimo limito

Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas” vėl parengė peticiją ir ragina sumažinti vilkų sumedžiojimo limitą, kuris šiemet yra padidintas iki 50-ties. Jie prašo gyventojų paramos, kad galėtų įtikinti Aplinkos ministeriją ir LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad paskelbtasis limitas turi būti atšauktas. „Baltijos vilkas” atkreipia dėmesį, kad vilkai Lietuvoje, kaip ir visoje ES, yra saugoma rūšis. Vilkų medžioklė mūsų šalyje yra leidžiama jų gausai reguliuoti, tačiau su sąlyga, kad nebus pakenkta populiacijos stabilumui šalyje. Gamtosaugininkai įsitikinę, jog šiemet paskelbtas medžioklės limitas su populiacijos stabilumu neturi nieko bendra.

Valdo Augustino nuotr.

Mat per šiemet miškininkų vykdytą apskaitą buvo suskaičiuota 250 vilkų, o tai yra 50-čia mažiau, nei buvo suskaičiuota pernai, tačiau sumedžiojimo limitas nuo pernai buvusio 5 vilkų padidintas 10-čia kartų. Didesnis už šiųmetinį vilkų sumedžiojimo limitą buvo tik 2010-aisiais, kai leista sumedžioti 60 vilkų. Tais metais „Baltijos vilkas” paskelbtą peticiją prieš vilkų medžioklę pasirašė per 9000 žmonių, taip pat surengė protesto akciją prie Aplinkos ministerijos.

Šiomis pastangomis buvo pasiekta, kad jau įsibėgėjus vilkų medžioklės sezonui aplinkos ministras sumažino paskelbtąjį limitą iki 40-ties vilkų. Taip pat buvo nutarta rengti Vilko populiacijos valdymo planą. Šis planas planas vis dar tebėra rengiamas, o šiemet buvo patvirtintas daug siauresnis Vilko populiacijos gausos reguliavimo planas, apimantis medžioklės reguliavimą ir vilkų apskaitas. Gamtosaugininkai įsitikinę, kad reikšmingas žingsnis vilkų apsaugos srityje, ypač dėl to, jog rengiant planą buvo leista dalyvauti ir nevyriausybinėmis organizacijomis, o pačiame plane yra numatytos priemonės, turinčios apsaugoti vilkų populiaciją nuo permedžiojimo.

Plane nurodyta, jog per apskaitas suskaičiavus minimalų pageidaujamą vilkų skaičių (250), vilkų medžioklė turi būti rajonuojama, kad žvėrys būtų medžiojami tik ten, kur jų yra gausiau, ir jie daro žalą gyvulių augintojams. „Baltijos vilkas” atkreipia dėmesį, kad, paskelbdamas įsakymą dėl vilkų sumedžiojimo, aplinkos ministras „pamiršo” prieš kelis mėnesius pasirašyto plano punktus ir rajonavimo nenumatė, bet sumedžiojimo limitą, jų nuomone, padidino be jokių aiškesnių motyvų.

Šiemet vilkų medžioklės sezonas prasidės jau spalio 15 d. kartu su varyminių medžioklių pradžia. Būtent šios medžioklės yra tinkamiausios šaudyti vilkus, nes varovų ir medžiotojų būrio, o neretai ir raudonomis vėliavėlėmis apsupti žvėrys palyginti lengvai tampa medžioklės trofėjais.

Bernardinai.lt

—–

Norėdami pasirašyti peticiją spauskite ant šios nuorodos.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras